Xhaferi nesër zyrtarisht ulet në kolltukun e kryeministrit

ina-online
ina-online

28/01/2024

Qeveria e Maqedonisë së Veriut njoftoi se gjatë ditës së nesërme do të bëhet pranim dorëzimi i funksionit të kryeministrit mes Dimitar Kovaçevskit dhe Talat Xhaferit.

“Ju njoftojmë se më 29 janar 2024 (e hënë) duke filluar nga ora 10:00 në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut, është planifikuar pranim-dorëzimi të funksionit në mes të kryetarit deritanishëm të Qeverisë, Dimitar Kovaçevski dhe Talat Xhaferit, kryetar i Qeverisë kalimtare të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Pas arritjes para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, është planifikuar që kryeministrat të mbajnë një takim të shkurtër. Pas takimit, në ora 10:30, do të japin deklaratë të përbashkët për media për të cilat janë paraparë pyetje gazetareske”, thonë nga Qeveria.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1709069274434

Në Beograd sot u festua pavarësia e Republikës së Kosovës

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

INFO

NA NDIQ