Xhaferi për kryeministër, Grubi: Vizioni i Ali Ahmetit për barazi në vend po rrumbullakësohet

INA
INA

08/12/2023

Talat Xhaferi për kryeministër të parë shqiptarë. Ky ishte propozimi i Ali Ahmetit që gjeti mbështetjen e të gjithë kryesisë qendrore të BDI-së në mbledhjen e sotme, në Reçicë të Vogël.
Pas këtij vendimi, i menjëhershëm ka qenë reagimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi.

Nëpërmes rrjetit social “Facebook”, Grubi ka thënë se vizioni i Ali Ahmetit për barazi në vend po rrumbullakësohet dhe nga kjo largpamësi përfiton shoqëria jonë
Shton se propozimi i kryetarit Ahmeti për Xhaferin u mbështet njëzëri nga kryesia.

“Propozimi i Kryetarit Ali Ahmeti që z. Talat Xhaferi të jetë kandidati jonë për Kryeministrin e parë shqiptar të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së veriut u mbështet njëzëri nga anëtarët e Kryesisë qëndrore të Bashkimit Demokratik për Integrim. Vizioni i Ali Ahmetit për barazi në vend po rrumbullakësohet dhe nga kjo largpamësi përfiton shoqëria jonë, vendi dhe të gjithë qytetarët”, ka shkruar Grubi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Ademi: Vazhdojmë me mbështetjen e të gjitha Universiteteve në vend!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

IMG_9416

ASH e Selës tubim në Tetovë (VIDEO)

INFO

NA NDIQ