Xhaferi për problemin me lejet e vozitjes: Gjatë ditës së sotme do të ketë vendim

INA
INA

12/02/2024

Kryeministri teknik Talat Xhaferi, sot ka folur në lidhje me vlefshmërinë e patentë shoferëve, problem që shkaktoi panik tek qytetarët.

Xhaferi tha se gjatë ditës së sotme do të ketë takim në Kuvend me kryetarin dhe deputetët dhe do të mundohen të gjejnë zgjidhje ligjore për vlefshmërinë e patentë shoferëve, që skadon ditën e sotme.“Këto ditë kemi pasur shumë sfida dhe i kemi marrë të gjitha zgjidhjet e mundshme në të mirë të qytetarëve. Gjatë ditës do të kemi vendim, duke pasur parasysh se sot duhet të jem në Kuvend për angazhime tjera. Do të kemi mbledhje të përbashkët me deputet dhe të gjejmë zgjidhje eventuale ligjore. Punojmë në këtë dhe do të kemi vendim”, tha Xhaferi.

Ndryshe, sot edhe kryetari i Kuvendit Jovan Mitreski, njoftoi se i ka informuar koordinatorët e grupeve parlamentare se nëse është nevoja do të caktohet seancë urgjente, në mënyrë që të gjendet zgjidhje për patentë shoferët.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ