Xhaferi: Përcjellim nga afër gjendjen në Kosovë, Maqedonia e Veriut është pjesë e KFOR-it

INA
INA

26/09/2023

Kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi shprehu ngushëllime deri te familja e policit të vrarë të Kosovës, Afrim Bunjaku, shkruan TV21. Xhaferi tha se Maqedonia e Veriut është pjesë e KFOR-it dhe se si rrjedhojë, përcjell nga afër gjendjen në Kosovë pas sulmeve në Banjskë.

“Nuk do mend që RMV-ja nga afër përcjell gjithë situatën, duke pasur parasysh faktin që jemi anëtarë e plotfuqishme e NATO-s dhe jemi pjesëmarrës në misionin e KFOR në Kosovë. Gjithsesi se situata sie tillë përcillet nga afër. Në kontekst të drejtpërdrejt, afatshkurtër, nuk ka aspekte dhe elemente të rrezikimit të sigurisë së RMV-së”

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

komisioni-antikorrupsion

Është përzgjedhur përbërja e Komisionit Antikorrupsion, pritet votimi në Kuvend

vangjel

Aksidenti i rëndë në Tetovë, humb jetën vajza e ish-deputetit

Bilall Kasami

Patundshmëri në emër të prindërve dhe ar në emër të bashkëshortes – kjo është pasuria e Bilall Kasamit

Blinken

Sekretari amerikan Blinken pasdite vjen në Shkup

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Më shqetëson fakti që shumë persona eksponentë politikë duan të jenë anëtarë të Komisionit për Antikorrupsion

lavrov

Çfarë ndodhi në Samitin e OSBE-së në Shkup, si ardhja e Lavrov shkaktoi përçarje

kodra e diellit kisha

Policia e Maqedonisë: Është arrestuar personi që vendosi flamurin e Shqipërisë afër kryqit në Kodrën e Diellit

angellov-kodra-e-diellit

Stojançe Angellov: Hoqëm flamurin shqiptar në oborrin e kishës në Kodrën e Diellit

mexhiti kasami gashi opozita len

Publikohet deklarata e nënshkruar mbrëmë nga partitë opozitare shqiptare në Maqedoni

INFO

NA NDIQ