Xhaferi: Shpallja e zgjedhjeve, data më e hershme 5 maj. Partitë të parashikojnë detyrimet për qeverinë teknike

Picture of INA
INA

26/10/2023

Partitë të mendojnë që të organizojmë grupe të punës për marrëveshje për zgjedhjet. Nuk kam ndërmend të ftoj askënd ata duhet të jenë përgjegjës për këtë çështje, tha kryetari i Kuvendit Talat Xhafer, përcjell TV21.

“Përgjegjësia ime është të shpall zgjedhjet e rregullta data më e hershme është deri më 5 maj. Partitë, kur të jenë dakord për një datë, duhet të kenë parashikuar edhe detyrimet nga marrëveshja e Përzhinës për qeverinë teknike. Raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale, afati më i hershëm është 14 maji dhe i fundit është 8 maji”, sqaroi Xhaferi.

TË FUNDIT
1 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
3 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
5 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
5 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
6 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit
1 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
14 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
2 ditë
Samiti i NATO-s, shqetësimi për shëndetin e Biden hedh hije mbi samit
9 orë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
1 ditë
DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon
14 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
1 ditë
Propagandë e fëlliqur kundër turizmit në Shqipëri, avokati nga Kosova flet nga Vlora

LEXO MË SHUMË

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

INFO

NA NDIQ