Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

Picture of INA
INA

24/06/2024

Pas mbërritjes në ndërtesën e Qeverisë, siç njoftojnë shërbimet për shtyp të qeverisë, kryeministri aktual dhe ai i sapozgjedhur do të kenë një takim të shkurtër.

Pas votimit të mbrëmshëm në parlament dhe zgjedhjes së përbërjes së re qeveritare, për sot në orën 10 është caktuar dorëzimi i funksionit të kryeministrit. Në ndërtesën e Qeverisë do të takohen kryeministri aktual i qeverisë teknike Talat Xhaferi, i cili do t’ia dorëzojë funksionin kryeministrit të sapozgjedhur Hristijan Mickoski.

Pas mbërritjes në ndërtesën e Qeverisë, siç njoftojnë shërbimet për shtyp të qeverisë, kryeministri aktual dhe ai i sapozgjedhur do të kenë një takim të shkurtër.

Përveç dorëzimit të funksionit të kryeministrit, do të ketë edhe ceremoni për dorëzimin e funksioneve në ministritë mes ministrave aktualë të qeverisë teknike dhe ministrave të sapozgjedhur.

TË FUNDIT
21 minuta
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
1 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
2 orë
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
2 orë
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët
2 orë
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

ME TE LEXUARA

1 ditë
VLEN: Hajdutëria sinonim i BDI-së - Qeverisja e tyre mbi 20 vjeçare është drejtpërdrejt fajtor për eksodin e të rinjve shqiptarë
19 orë
Profesori kumanovar, Astrit Iseni do të jetë zv/ministër në MPB
1 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Qeveria çoi në Kuvend listën e zëvendësministrave, këto janë emrat?
14 orë
Të shtëna me armë zjarri në Çair, jozyrtarisht ka edhe të plagosur
21 minuta
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
1 ditë
Gashi: Kam informacione të sigurta, dhoma 161, si BDI uli pazarin për të hy në Qeveri
14 orë
Policia e Maqedonisë arreston në Bllacë ish-ushtarin e UÇK-së, me fletëarrest nga Serbia, vepron MPJ e Kosovës

LEXO MË SHUMË

sadulla duraki duraku

Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

florian qehaja

Arrestimi i veteranit të UÇK’së, Ambasadori Qehaja: S’ka rrezik për dorëzimin e Blerim Ramadanit në Serbi

INFO

NA NDIQ