Xhaferi të hënën i’a dorëzon mandatin Mickoskit

Picture of ina-online
ina-online

23/06/2024

Më 24 qershor 2024 (E hënë), në ora 10:00, në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut është paraparë pranim-dorëzimi i funksionit kryeministror ndërmjet Kryetarit të deritanishëm të Qeverisë, kryeministrit të parë shqiptrarë Talat Xhaferi dhe kryetarit të sapo zgjedhur të Qeverisë, Hristijan Mickoski.

Pas arritjes, Kryeministri aktual dhe ai sapo i zgjedhur do të realizojnë një takim të shkurtër.

TË FUNDIT
4 minuta
Mitko Çavkov del nga burgu!?
5 minuta
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
52 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
1 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
1 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

ME TE LEXUARA

2 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg
1 ditë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!
8 orë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta
2 orë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
1 ditë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!
8 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
1 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

LEXO MË SHUMË

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

INFO

NA NDIQ