Xhaferi tha “Çuni plak”, Grubi: Ai e ka me Ali Ahmetin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/03/2023

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në një intervistë për TV Shenja duke folur bërë “Grupin e Zjarrit” tha se i vjen keq që është ardhur puna deri në këtë derexhe. Ai ka komentuar edhe mesazhet që Musa Xhaferi në tubimin e Çairi i ka përcjell në adresë të tij.

“Zogjtë e malit e dinë se këto mesazhe janë të dërguara drejtpërdrejt për Ali Ahmetin e jo Artan Grubit. Artan Grubi është vetëm instrumenti për ta sulmuar dhe për t’ia dërguar mesazhet”, tha Artan Grubi në emisionin “Intervistë në SHENJA”, duke komentuar një fjalim të Musa Xhaferit ku kishte drejtuar etiketime me mesazhet “ai çuni, edhe ai çuni plak”.

Ai tha se në të gjitha tubimet është konstatuar kjo. “Gjitha akuzat që drejtohen në adresën time gjithsesi se kanë të bëjnë me sulme ndaj kryetarit Ahmeti, por unë jam shumë i lumtur që ato sulme më drejtohen mua dhe jo zotit Ahmeti, sepse do të ishte mjerim pas 20 vite përkrahje që zoti Ahmeti do ja kishte dhënë protagonistëve t’ia kthejnë me një monedhë të tillë”, u shpreh Artan Grubi. Ai shtoi se ende nuk mund të flitet për përçarje por që ka pakënaqësi dhe revoltë te ky grup, të cilin e quajti të vogël në Çair dhe Saraj.(INA)

TË FUNDIT
7 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
9 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
10 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
12 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
14 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

1 ditë
Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur
20 orë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
12 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
1 ditë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
19 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
10 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
24 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
18 orë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
9 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ