Përplasja në distancë mes Talat Xhaferit dhe Blerim Bexheti (VIDEO)

ina-online
ina-online

28/07/2023

Anëtari i Kryesisë së BDI-së, njëherit edhe kryeparlamentar, Talat Xhaferi, në “SummerClick” u shpreh se ka dilema se si sekretari organizativ i partisë Blerim Bexheti do të mund ta kryejë detyrën, tani kur rrugët mes tij dhe Mexhitit u ndanë, kur Bexheti vendosi të qëndrojë në BDI, ndërsa Mexhitit të themelojë parti.

“Personalisht kam dilemë se si do ti kryejnë funksionet, në kuptimin e obligimeve si anëtarë të kryesisë, sidomos si sekretar organizativ. Pas 3 vitesh paraqitje në kundërshtim… nga mitingje paralele…”, tha Xhaferi.

Sekretari organizativ i BDI-së, Blerim Bexheti, i pyetur nga TV21 për këto dyshime të Xhaferit për kryerjen e funksionit të tij në të ardhmen, u shpreh se Xhaferi më së paku është i thirrur të jep vlerësime se kush si do ta kryejë funksionin në parti.

“Ai meqë është thirrur në një fjalë popullore, gjithashtu do të thirrem në një fjalë tjetër popullore që “guri i rëndë peshon në vend të vet”. Nëse ai e sheh në BDI dhe unë vendlindjen time kemi mbështetje absolute. Mendoj se këtë e ka përgjigje të merituar. Gjithsesi për mendimet ndryshe nuk është personi i thirrur që ai të mund t’i vlerësojë. Qëndrimet ndryshe, mendimet kanë qenë publike. Çdo parti e ka statutin e saj dhe në bazë të tij dhe programit e vazhdon punën e vet”, tha Bexheti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ali-ahmeti-sllupcan

Tropoja e shpallë “Qytetar Nderi” Ali Ahmetin

IMG_6975

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

Talat Xhaferi3

Xhaferi: Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

ndertim

Në Maqedoni hipotekat ulen, ndërtimet dhe kreditë nuk ndalen

vrasesit vanja palevski

Palevski kishte disa akuza penale

IMG_6973

Ky është babai i 14 vjeçares së vrarë në Shkup duke e sjellur në gjykatë

IMG_6971

Ziadin Sela: ASH-së i takon anëtari në KSHZ, Lëvizja Besa ka përfaqësuesin e LSDM-së dhe Izet Mexhiti ka përfaqësuesin e BDI-së (VIDEO)

Bilall Kasami

Kasami: Ky pushtet nga frika e humbjes, ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

Levizja Evropiane per ndryshim LEN opozita shqiptare

Gashi: Pushteti po përgatit falsifikimin e zgjedhjeve, ne nuk do ta lejojmë këtë!

INFO

NA NDIQ