Dragan Xhajiq në siklet: Zoti na ruajt, ta nxjerrim Shqipërinë!

Picture of ina-online
ina-online

26/11/2023

Shqipërisë i frikësohen shumë kombëtare që ta kenë në Grup në Kampionatin Evropian në futboll, që mbahet vitin e ardhshëm.

Ndër ta është edhe Dragan Xhajiq, kryetar i Federatës së Futbollit të Serbisë. Serbia është kualifikuar në EURO 2024 në Gjermani. Shorti do të hidhet më 2 dhjetor në Hamburg.

Xhajiq është në siklet, duket se nuk e do Shqipërinë në grup.

“Nuk ka kundërshtarë të lehtë. Zoti na ruajt, ta nxjerrim Shqipërinë! Mund të na bëjnë një problem. Ne duhet të vlerësojmë sukseset tona dhe lojtarët tanë, por jo t’i mbivlerësojmë ata. Duhet të jemi realistë në mënyrë që të bëjmë një hap të ri përpara”, – tha Xhajiq./Bota Sot

TË FUNDIT
3 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
3 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
3 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
3 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
4 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

18 orë
Dortmundi përgatit festën
18 orë
Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime
18 orë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)
18 orë
Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024
4 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
1 ditë
Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)
3 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
1 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ