Xhaka: Arteta meriton respektin e familjes sime

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/03/2023

Granit Xhaka ishte shumë pranë largimit nga Arsenali në vitin 2019, pasi marrëdhënia me tifozët preku fundit. Në një intervistë për “BeIN Sport”, mesfushori theksoi se ishte pikërisht trajneri Mikel Arteta që e bindi të qëndronte në Londër.

“Ishte një djalë që më mbajti, ai quhet Mikel Arteta. Gjithmonë do ta mbështes, nuk ka rëndësi se çfarë do të ndodhë. Pa të, jam 100 për qind i sigurt se nuk do të isha më në klub. Ai e di këtë, kam një marrëdhënie shumë të mirë dhe të sinqertë me të. Nuk ka rëndësi se çfarë ndodh në fushë, kurrë nuk do të jem kundër tij apo të them diçka kundër tij. Ai meriton respektin tim, por edhe respektin nga familja ime. Unë do të kisha ikur. Nuk doja ta vishja më fanellën e Arsenalit. Jam shumë krenar për veten që e vesh sërish fanellën me shumë respekt dhe dashuri, shpresoj se mund ta mbyllim këtë sezon me një trofe të madh”, u shpreh Xhaka. /Panoramasport/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arteta

Arteta uron Alonson dhe Xhakën pas triumfit të titullit

barcelona

Barcelona refuzon një ofertë të majme për Raphinhan, kërkon 20 milionë më shumë

myrto uzuni

Uzuni, një snajperist nga njëmbëdhjetë metra

anceloti

Ancelotti: Guardiola të jetë i qetë, nuk do të bëj magji

xavi

Xavi fajëson gjyqtarin: Liga e Kampionëve për ne përfundoi shkaku i gabimit të tij, ishte katastrofal

IMG_1178

Dortmundi në gjysmëfinale, eliminon Atleticon

IMG_1177

PSG-ja përmbys Barcelonën me fitore bindëse dhe kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

xhaka-shaqiri

Media zvicerane rendit më të mirët në histori, ja ku renditet Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka

mbape real

Real Madridi “kërcënon” Mbappen para Kampionatit Evropian dhe Lojërave Olimpike

INFO

NA NDIQ