Xhaka deklarohet pas barazimit në udhëtim te Sporting Lisbona, shprehet optimist për ndeshjen e kthimit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/03/2023

Skuadra e Arsenalit barazoi sot 2:2 në udhëtim kundër Sportingut të Lisbonës në ndeshjen e parë e cila ishte e vlefshme për fazën e 1/8 së Ligës së Evropës.

Çdo gjë ka mbetur e hapur sa i përket skuadrës që siguron biletën për në çerekfinale, ku dueli i kthimit do të zhvillohet në Londër, në stadiumin “Emirates” më 16 mars.

Protagonist te goli i dytë i Arsenalit ishte dhe mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka.

Gjuajtja e tij u devijua nga japonezi Hidemasa Morita që shkaktoi autogol.

Reprezentuesi i Zvicrës pas ndeshjes u deklarua edhe për media.

“E dinim para ndeshjes që sfidë nuk do të ishte e lehtë. Sportingu ka një skuadër tejet të mirë, lojtarë të mirë, gjithashtu edhe taktika të mira. Barazuam 2:2 dhe do të mundohemi që të mbyllim gjithçka në ndeshjen në Londër”, tha Xhaka./Lajmi.net/

TË FUNDIT
22 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
23 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
1 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
2 ditë
Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja
2 ditë
Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
23 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
22 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

LEXO MË SHUMË

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia-780x439

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

angli spanje

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

sulmues

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

coman-bajern-psg-

Luajti vetëm 15 minuta në Euro 2024, ylli i Francës po mendon pensionimin nga kombëtarja

euro 2024 gjermani

Zbulohet gjyqtari që do të vendosë drejtësi në finalen e “Euro 2024”

Luis de la Fuente

“Euro 2024”, De la Fuente: Na pret një finale e furishme Spanjë-Angli

Jurgen Klopp

SHBA-të me plan të qartë për Botërorin 2026, gati oferta për trajnerin e madh gjerman

INFO

NA NDIQ