Xhaka flet për udhëtimin në Serbi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Mars, 2023

Zvicra sonte do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Në një konferencë të përbashkët për shtyp me trajnerin Murat Yakin ishte edhe kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka.

Ndër tjera, Xhaka foli edhe për ndeshjen ndaj Bjellorusisë, të zhvilluar në Novi Sad të Serbisë.

“Doja shumë të isha atje, e analizuam paraprakisht së bashku dhe në fund vendosëm që do të shkoja. Gjithçka kishte të bënte me sportin, kështu që jam i lumtur që isha atje dhe mund ta ndihmoja skuadrën”, u shpreh Xhaka.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

spalleti

Spalletti konfirmon largimin nga Napoli

Pochetino

Pochettino zyrtarizohet te Chelsea

skysports-carlo-ancelotti-press-conference_4291423

Ançeloti kërkon sulmues, Firminjo në listën e dëshirave

tuchel

Pak muaj pas emërimit, Tuchel mund të largohet nga Bayerni

mbappe

Mbappe s’ka në plan largimin nga PSG

granit-xhaka-arsenal-201819_f2gkr31w0tks1qdknw08xrhi5-1-600x360

Xhaka u jep lamtumirën tifozëve të Arsenalit

futboll

Përfundim i çuditshëm i kampionatit kosovar, rrjetet sociale “vlojnë” nga komentet

xhaka

Xhaka i pandalshëm në ndeshjen e tij të fundit për Arsenalin, realizon sërish

mesi-argentina

Messi theu rekordin e Ronaldos

INFO

NA NDIQ