Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

INA
INA

27/02/2024

Futbollisti Granit Xhaka, po e kalon një sezon fantastike tek skuadra gjermane Bayer Leverkusen.

Prej transferimit të tij nga Arsenali, ai u bë lojtar kyç në planet e trajnerit, Xabi Alonso.

Ndërkaq babai i tij, Ragipi, e ka shpërndarë një video në Facebook, ku Graniti deklaron se është shqiptar “me babë, babgjysh e gjak”.

Por, e falënderon Zvicrën për mundësinë e dhënë për ta ndërtuar një karrierë prej sportisti.

“Po gjakun tim nuk e harroj kurrë”, dëgjohet duke thënë Xhaka.

https://www.facebook.com/watch/?v=776354591033900&t=0

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ