Xhaka më shokë i shpartallon ‘miqtë’ e Serbisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25 Mars, 2023

Zvicra ka shënuar fitore të madhe në mes të Beogradit.

Helvetët mposhtën Bjellorusinë me rezultat 0-5 në ndeshjen e xhiros së parë të kualifikimeve të Euro 2024.

Steffen shënoi hetrik që në pjesën e parë të ndeshjes (4’, 17’, dhe 29’).

Dy golat tjerë i shënuan Xhaka në minutën e 62-të dhe Amdouni në minutën e 65-të.
Me këtë fitore, Zvicra është e para në grup me 3 pikë, dy më shumë se Kosova dhe Izraeli që kanë nga një pikë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

GUERRERO

Bayern Munchen arrin marrëveshje me yllin e Dortmundit

barcelonaa

Barcelona reagon pasi Messi zgjodhi ti bashkohet Inter Miamit

bad news eagles

BNE-ja mposht një tjetër ekip serb

futboll

Shqiptarët shpërthejnë me gola në Turqi

mesi messi mls inter miami

Zyrtare/Ky është klubi i ri i Messit

kombetarja

Sylvinho kërkon fitoren me çdo kusht ndaj Moldavisë, formacion sulmues nga tekniku brazilian

Pep Guardiola

Guardiola: Në Stamboll, për të bërë realitet ëndrrën

kroacia futboll
Kante-600x360

Edhe Kante drejt Arabisë Saudite

INFO

NA NDIQ