Xhaka në mesin e top 10 mesfushorëve në Evropë

ina-online
ina-online

11/01/2024

Futbollisti Granit Xhaka, po kalon një formë të jashtëzakonshme.

Ai është thuajse i pazëvendësueshëm në formacionin e trajnerit të Bayer Leverkusenit, Xabi Alonso, duke qenë titullar në të gjitha 23 ndeshjet e zhvilluar nga skuadra deri më tani.Xhaka, tani po i shijon ngadalë edhe frytet e angazhimit të tij.

Sipas babait të tij Ragipit, 31-vjeçari është në mesin e top 10 mesfushorëve më të mirë në kontinentin e vjetër.Kapiteni i kombëtarës së Zvicrës, pozicionohet në vendin e katërt.“Granit Xhaka renditet i 4-ti në top 10-shën e mesfushorëve më të mirë në Evropë. Vazhdo të më bësh krenar!”, tha ai.Granit Xhaka, verën e kaluar kaloi nga Arsenali tek Bayer Leverkuseni.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO / Goli i parë te Beshiktashi, por Ernest Muçi mbetet me “këmbë në tokë”

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

milan

Milani ndalet në barazim

arian ademi

Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

INFO

NA NDIQ