“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”

Picture of INA
INA

21/05/2024

Granit Xhaka ndihmoi jashtëzakonisht shumë Leverkusen në Gjermani, për fitimin e titullit kampion. Mesfushori me origjinë shqiptare është preferuar nga trajneri Xabi Alonso në mbi 30 ndeshje në kampionat, me futbollistin që besimin e dhënë ia ka shpërblyer më së miri. Trajneri i njohur, Ismet Munishi në një intervistë në Kosovë ka vlerësuar në maksimum Xhakën.

“Ka qenë protagonist kryesor në suksesin e Leverkusen. Ka patur një trajner fantastik, kanë bërë sezon të madh. Ne e dijmë forcën e Bayern, por kjo është bukuria e futbollit” – tha Munishi për T7.

TË FUNDIT
6 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
9 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
9 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
9 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
9 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

21 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
9 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë
9 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus
9 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
9 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ