Xhaka tallet keq me yllin e Arsenalit

ina-online
ina-online

02/12/2023

Granit Xhaka ngacmoi ish-shokun e Oleksandr Zinchenko me një koment në Instagram pas fitores 6-0 të Arsenalit ndaj Lens.

Mesfushori shikoi nga shtëpia e tij e re në Gjermani teksa skuadra e Mikel Arteta vulosi kualifikimin në fazën e 1/8-ave të Champions League.

Ishte një paraqitje mbresëlënëse nga Topçinjtë, me gjashtë lojtarë të ndryshëm që shënuan.

Zinchenko ushte titullar, por u zëvendësua nga nënshkrimi i janarit me Jakub Kiwior në pjesën e parë.

Lojtari ukrainas postoi në Instagram për të publikuar një imazh nga Emirates Stadium me një mbishkrim ku shkruhej: “Forca Arsenal”.

Megjithatë, ish-topçiu Xhaka e ngacmoi për minutat e pakta aktivizim.

Ylli i Bayer Leverkusen komentoi: “A luajte ti?”.

Një ngacmim që ka shkaktuar shumë komente nga tifozët e Arsenal-it.

Xhaka u largua nga skuadra londineze për t’u transferuar te Bayer Leverkusen për 21.4 milionë sterlina në korrik.

Ai luajti 297 ndeshje gjatë periudhës së tij shtatëvjeçare në Emirates Stadium.

Që nga transferimi te Bayer Leverkusen, Xhaka ka ndihmuar skuadrën e “Aspirinave” të marrë kreun e renditjes së Bundesligas.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ