Xhaka tregon personin që e bindi të largohej nga Arsenali

ina-online
ina-online

12 Korrik, 2023

Bayer Leverkusen ka përfunduar negociatat dhe ka njoftuar nënshkrimin me Granit Xhakës nga Arsenali, i cili dëshironte t’i linte vend në mesfushë Declan Rice.

Mesfushori zviceran u rikthye në Bundesligë pas shtatë vitesh, duke nënshkruar një kontratë tre vjeçare dhe shpjegoi arsyet e vendimit të tij:

“Xabi Alonso ishte ai që më bindi.

Ai është një trajner me vizion dhe më tregoi se sa shumë më do në ekip”, tha 30-vjeçari,.

Ai ka bërë gjithsej 295 paraqitje për Arsenalin, duke shënuar 21 gola dhe duke dhënë 29 asistime që kur u ble në vitin 2016.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vedat-muriqi

Muriqi në mesin e më të mëdhenjve të Mallorcas, po synon t’i kalojë legjendat e klubit

chelsea

“Sherr” në tunel me gjyqtarët, FA ka nisur një hetim për kapitenin e Chelseat…

novak-gjokovic

Djokoviç bën homazhe për terroristët serbë të vrarë në Kosovë! Mediat kroate kritikojnë qëndrimin e tenistit serb…

Pep Guardiola

Guardiola indiferent, nuk e bën dramë eliminimin nga Kupa e Ligës…

futboll

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

mourinho

Roma “shpartallohet” në Genova, trajneri Mourinho: “Nuk kam shumë për të thënë pas një ndeshjeje si kjo!” Nisin kritikat…

xherdan shaqiri

Messi, Busquets, Shaqiri, njihuni me lojtarët më të paguar në ligën MLS

ffk

Reagim i FFK-së në lidhje me pankartat shoviniste në ndeshjen Olympiakos – Aris

xavi cavi

Xavi: Jemi përmirësuar në sulm, gabojmë në mbrojtje

INFO

NA NDIQ