Xhaka tregon sesi Arteta e ndryshoi Arsenalin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/03/2023

Arsenali ka udhëhequr Premier League që nga fillimi i sezonit, edhe pse në vjeshtë shumëve iu duk se kjo nuk do të zgjaste shumë.

Në një intervistë të fundit për Sky Sports, Granit Xhaka ka treguar sekretet e Mikel Artetës dhe suksesin e tij.

“Vetëm talenti nuk mjafton për të fituar trofe.Vetëm me talent, nuk mund të arrish asgjë të madhe.

Nëse na shihni në fushën e stërvitjes, do të vini re se sa shumë punojmë çdo ditë. Mikel ndryshoi dietën.

Ai ndryshoi shumë ushqime, yndyra e trupit të shumë lojtarëve ra shpejt. Këto janë detaje të vogla, por ato luajnë një rol të madh.

Arteta kërkon shumë nga ne. Por ai gjithashtu dëshiron që ne të kërkojmë shumë nga njëri-tjetri. Çdo ditë 100%.

Për të qenë i sinqertë, nuk kemi folur ende për fitimin e titullit. Por, nëse jemi kaq afër, pse jo?

Unë jam një adhurues i madh i të ëndërruarit pak, por kjo nuk është një ëndërr, është diçka që mund ta arrijmë në të vërtetë”.

TË FUNDIT
12 orë
Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?
12 orë
Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale
12 orë
Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro
12 orë
Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit
21 orë
Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

ME TE LEXUARA

2 ditë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
1 ditë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
1 ditë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
21 orë
Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën
12 orë
Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit
12 orë
Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro
2 ditë
Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos
12 orë
Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale

LEXO MË SHUMË

xavi

Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale

Anceloti

Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

atalanta

Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit

Trofeu-768x512

Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

INFO

NA NDIQ