Xhamia në Tabanoc e ndërtuar para 400 viteve

INA
INA

17 Shtator, 2023

Xhamia në Tabanoc konsiderohet Xhamia më e vjetër në Ballkan, e ndërtuar në vitin 890, 400 vite para se të vinin osmanlitë në trojet Shqiptare.
Xhamia në Tabanoc gjindet në vijën kufitare mes Preshevës dhe Kumanovës ekziston qysh nga viti 890 që dmth 400 vite para perandoris Osmane.
Këto jan fakte të argumentuara dhe dokumentuara !

Ende xhamia është si e shifni në foto

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

shkolle arsimtari nxenesi

Skandal në shkollën shqipe, mësuesi godet e ofendon rëndë nxënësit: O psikopat, a e di se çfarë të bëjë

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Rrogat e arsimtarëve nga ky muaj rriten për 15%

la casa de papel

Rikthehet “La Casa De Papel”, kur do të mund t’i shihni seritë e reja

Carshia-e-Shkupit

Shkupi mund Budva-n në Bruksel

armina nuraj

Reagon përfaqësuesja e shqiptarëve nga Sanxhaku: Nuk jam serbe, pse nuk po ma pranoni diplomën në Kosovë!

Ismet Vejseli

Tenori kumanovar Ismet Vejseli shpërblehet në Vjenë me çmimin “Silver Award”

Netflix

Bëhuni gati! “La Casa De Papel” rikthehet, seritë e reja do të shfaqen premierë në dhjetor në Netflix

dashnim hebibi

Në tre librat e rinj të Dashnim Hebibi, do të gjeni veten të pasqyruar në petk fisnikërie

INFO

NA NDIQ