Xhem Baruti Lamallari: Ky djalosh u vra sonte, ditë më parë u feju, nesër e varrosin prindërit e shkretë

Picture of INA
INA

27/05/2024

Ish-ushtari i UÇK-së, Xhem Baruti Lamallari nga Shkupi ka shprehur keqardhje lidhur me vrasjen që ndodhi mbrëmë në Shkup, ku u vra i riu Amar Ismani.

“Ky djalosh u vra sonte ne Çair. Amar Ismani i cili dite me parë u feju, nesër e varrosin prindrit e shkretë!
Me të jan plagosur dhe 3 tjerë! Çfar po ndodh me rininë tone? Ngushllime familjes!”, ka shkruar Lamallari. (INA)

TË FUNDIT
5 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
5 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
8 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
8 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

5 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
17 orë
Ja si do të duket përbërja e re e Qeverisë
13 orë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë
5 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
17 orë
Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”
11 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
16 orë
Gashi takon ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Florian Qehajën
11 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
16 orë
Këto janë emrat e përmendur për zv/ministra në Mbrojtje dhe Bujqësi nga VLEN?!

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ