Xhemaili: BDI me ‘fake profila’ tenton të jep mbështetje për Bujar Osmanin

Picture of ina-online
ina-online

05/04/2024

“Bashkimi Demokratik për Integrim është duke e ndjerë humbjen që do ta pres në zgjedhjet e 24 Prill dhe 8 Maj, këtë e argumenton fakti i krijimit të fake profilave nga PR i BDI-së për të mbështetur kandidatin e tyre Bujar Osmani në debatin televiziv në TV21 përballë kandidatit të opozitës shqiptare Arben Taravari”, thotë Jeton Xhemaili, shef i PR-it ne ASH, krahu i Taravarit.

“Siç raportojnë burimet tona, nga një vëzhgim i detajuar i profileve të cilat kanë komentuar në mbështetje të Bujar Osmanit janë shumica fallco të krijuar gjatë javës së kaluar. Nga burime të ndryshme theksohet që PR i BDI-së për shkak të rënies së influencës në opinion ka krijuar mbi 1000 profila të tillë për të përkrahur Frontin Evropian në rrjetet sociale”, thekson Xhemaili./Lajm

TË FUNDIT
4 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
5 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
5 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
6 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
7 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

ME TE LEXUARA

16 orë
Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti i rëndë në autostradën Shkup – Kumanovë
10 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"
14 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
10 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
14 orë
Valixhja para komunës së Çairit, Zejdi: Nuk jam pjesë e atij skenari
9 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
13 orë
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim
8 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
13 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti

LEXO MË SHUMË

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

INFO

NA NDIQ