Xhemaili: Fatmir Limani çmendi BDI-në dhe ASH-në me Forumin Rinor në Kërçovë!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Mars, 2023

Shkruan: Xhevat Xhemaili

Pas riorganizimit të fuqishëm të Lëvizjes Besa brenda dhe jashta vendit, partitë shqiptare në pushtet sikur i ka kapur paniku dhe histeria!

Lëvizja Besa po vazhdon me tempo shumë të fuqishme të organizoj gjitha forumet partiake, duke filluar nga Forumi i Gruas, Degët në diasporë dhe duke vazhduar në kontinuitet fillimin e riorganizimit të fuqishëm të Forumit Rinor mu ashtu siç e tronditi opinionin Kërçova para dy ditëve!

Në kohën kur subjektet politike në pushtet me këngtarë e me presione ndaj të punësuarëve të administratës me joshje të aktivistëve me burra e gra, pleq e fëmijë nuk arrijnë të mbushin një sallë pasi që zhgënjimi nga politika e tyre është në ekstrem, në ndërkohë që Fatmir Limani e stërmbushi pallatin e kulturës në ditën e themelimit të Degës së Forumit Rinor vetëm me të rinjë!

Të rinjtë e Kërçovës në kohë iftari kishin pushtuar kalanë e Ali Ahmetit në Zajaz duke shkaktuar aq panik në BDI me reagime histerike e me habitshmëri se nga erdh ky uragan dhe vrull i Rinisë që na hyrën papritmas në pashallëkun tonë dhe vatrën e rahatllëkut!

Pas këtij vërshimi të rinisë në Zajaz – Kërçovë BDI-ASH shpejtuan të publikojnë sondazhet e improvizuara për të minimizuar forcën dhe potencialin e Lëvizjes Besa pas gjithë këtyre organizimeve të fuqishme dhe krijimit të opinionit si shpresa e vetme e shqiptarëve mbetet dhe është Lëvizja Besa!

S’keni parë gjë akoma, uragani popullor është shumë më i fuqishëm sesa era juaj e cila mundohet të ngrej pluhur artificial me forcë tashmë të shkapërdredhur e të lodhur që dita ditës e humb forcën dhe takatin!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Antonio-MIloshoski-800x445

Milloshoski: LSDM-ja ka dy propozime mbi tavolinë, s’ka nevojë për grupe pune

arben taravari ash

Taravari:Censurë ndaj shqiptarëve në Luginë të Preshevës

FB_IMG_1686399536286

Ndërron jetë në moshë të re, kryetari i një dege të Lëvizjes BESA

policia-kosoves

Mitrovicë: Burri sulmon bashkëshorten dhe pastaj djeg shtratin e fjetjes në shenjë revolte

Mickoski-kovacevski-Ahmeti

Kovaçevski: Të gjitha kërkesat e VMRO-së janë përmbushur, edhe ajo për BDI-në

mjek

Maqedonia nivelizon çmimet në shëndetësi për shtetasit e Kosovës

edi rama

Flaka Surroi: Rama më mirë ta kishte shkruar një draftstatut për Luginën e Preshevës

Daniel HOKANSON

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Jemi shumë të shqetësuar

florian bieber

Bieber: Vuçiq po e përdor Kosovën për të larguar vëmendjen nga protestat kundër tij

INFO

NA NDIQ