Xhenxhefili ndihmon shëndetin e zemrës suaj

INA
INA

25/01/2024

Xhenxhefili është një përbërës popullor i cili përdoret për gatim në kuzhinën aziatike dhe indiane.

Pos kësaj ai është përdorur për mijëra vjet për qëllime mjekësore.

Kjo bimë zakonisht prodhohet në Indi, Xhamajka, Fixhi, Indonezi dhe Australi.

Kështu ju nëse e konsumoni xhenxhefilin do të keni përfitime shëndetësore për zemrën tuaj. Pasi kjo ulë kolesterolin dhe ndihmon në mbajtjen e nivelit të sheqerit në gjak.

Nevojiten më shumë hulumtime, por nëse provohet, xhenxhefili mund të bëhet pjesë e një trajtimi për sëmundjet e zemrës dhe diabetin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

stres

Qytetarët e RMV vuajnë nga ankthi dhe tensioni i lartë i gjakut

Veshi-750x470

Ju fishkëllojnë veshët? Ja çka tregon kjo për shëndetin tuaj

mjalti

Hojet e bletëve me vlerat më të mira për shëndetin

klinika zhan mitrev

Klinika Zhan Mitrev 24 vjet – 1 milion ekzaminime dhe 400,000 histori suksesi

gripi-sezonal

Ulet numri i të sëmurëve nga gripi në Maqedoni

fruthi

Fruthi po kërcënon edhe Maqedoninë!

ushqim2-707x383-600x360

Ushqimet që duhet me patjetër t’i shmangni në mëngjes, paralajmëron gastroenterologu

pem

Mbron zemrën dhe trurin: Ky është fruti më i shëndetshëm që mund të hani, sipas dietologëve

INFO

NA NDIQ