Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

INA
INA

03/03/2024

Chicago Fire ka pësuar humbje ndaj Cincinnatit në ndeshjen e dytë të sezonit të ri në MLS.

Përballja mes këtyre dy skuadrave u mbyll me rezultatin 1:2, shkruan Gazeta Express.Autor i golit të vetëm te vendasit ishte Xherdan Shaqiri (45′), i cili shënoi nga penalltia.

Për sulmuesin nga Kosova ishte ky goli i tij i parë për këtë sezon.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ