Xherdan Shaqiri – më i miri në radhët e skuadrës amerikane

INA
INA

1 Qershor, 2023

Chicago Fire duket se është specializuar për barazime dhe treguesi më i mirë është se për 15 ndeshje ka regjistruar tetë barazime, tri fitore dhe ka pësuar katër humbje.

Chicago Fire ka luajtur baras (0:0) në duel me Toronton, në kuadër të ligës amerikane (MLS).

Futbollisti Xherdan Shaqiri është paraqitur titullar në këtë sfidë që sulmuesit nuk e patën mbrëmjen e tyre.

Shaqiri është vlerësuar me notë 7.1 nga faqja e specializuar për statistika “Sofascore”.

Shaqiri – më i miri në radhët e skuadrës amerikane

Federico Bernardeschi i Torontos është më i miri me notën 7,9.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

INFO

NA NDIQ