Xherdan Shaqiri nuk udhëton drejt Serbisë, do t’i mungojë Zvicrës në dy ndeshjet e këtij muaji

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/03/2023

Xherdan Shaqiri do t’i mungojë Zvicrës në dy ndeshjet e para kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Federata e Futbollit e Zvicrës ka njoftuar se Shaqiri nuk do të grumbullohet për ndeshjet e këtij muaji shkaku i një lëndimi muskulor.

Federata zvicerane gjithashtu njoftoi se asnjë futbollistë nuk do të ftohet në vend të tij.

Përveç Shaqirit, Zvicrës do t’i mungojë edhe Gregor Kobel. Përzgjedhësi Murat Yakin ftoi Jeremy Frick në vend të tij.

Kujtojmë se Zvicra do të luajë kundër Bjellorusisë (25 mars) dhe Izraelit (28 mars).

“Helvetikët” ndeshjen ndaj Bjellorusisë do ta zhvillojnë në Novi Sad të Serbisë

TË FUNDIT
1 orë
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
3 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë
3 orë
De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë
4 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave
4 orë
Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

ME TE LEXUARA

14 orë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese
1 orë
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
1 ditë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
14 orë
FOTO/ Kush ishte shqiptari që hyri në fushë në ndeshjen me Spanjën
1 ditë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
13 orë
Shpërthen babai i Ardian Ismajlit për mosaktivizimin e djalit në Europian: Zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën
1 ditë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë

LEXO MË SHUMË

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

Spanja Luis De La Fuente

De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë

IMG_3560

Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave

euro 2024

Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

IMG_3554

Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë

sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite

MATEUS

Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët!

kombetarja

Shqipëri-Spanjë, ja më të mirët e ndeshjes sipas Sofascore

INFO

NA NDIQ