Xhevat Prekazi pëson sulm në tru, shtrihet në spitalin e Beogradit

Picture of ina-online
ina-online

03/10/2023

Futbollisti i mirënjohur, Xhevat Prekazi, ka pësuar goditje në tru.

Ai aktualisht ndodhet në një spital në Beograd.

Xhevat Prekazi ka qenë lojtar i Remontit të Mitrovicës, Partizanit të Beogradit, Hajdukut të Splitit dhe Galatasarayt.

Ai pësoi një goditje në tru, ku ishte në Kopaonik, ku ka edhe një vilë.

Në fanellën e klubit Partizani, Prekazi ka luajtur 153 ndeshje, ndërsa 19 herë ka qenë në mesin e golashënuesve.

Përveç Partizanit, ai ka luajtur edhe për Hajdukun e Splitit, e më pas edhe për Galatasaray, njoftojnë disa media në Serbi.

TË FUNDIT
30 minuta
Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA
31 minuta
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë
56 minuta
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
58 minuta
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

ME TE LEXUARA

4 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
58 minuta
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
16 orë
Sot dy ndeshje në Euro 2024: Vëmendja tek sfida Zvicër – Gjermani
56 minuta
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
15 orë
8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë
31 minuta
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë
15 orë
Uragan kuqezi për të mposhtur Spanjën, Shqipëria ‘fiton’ me tifozët (Numri)
30 minuta
Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

LEXO MË SHUMË

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

xhaka gjermani

Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara

Skoci Hungari

Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

zvicer gjermani

Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

mirlind daku

UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

ardian kozniku

Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

tifozet kombetarja

Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

INFO

NA NDIQ