Xhevdet Hajredini: Për shqiptarët më mirë është të egzistojë Maqedonia e maqedonistëve, sesa probullgare apo proserbe

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15 Mars, 2023

Status I tij në facebook:

Bytiqi ka strategji ekonomike deri në 2042.

VMRO zgjedhjet i fiton, kurse LSDM i humb, mu për raportin ndaj politikës me Bullgarët.

Të rinjtë, maqedonë e shqiptarë, ikin nga Maqedonia.

Preambula e kushtetutës as jep as merr të drejta.

Bullgaria kurrë s’e ka njohtë, s’e njeh dhe nuk do ta njohë gjuhën dhe kombin maqedon.

Për shqiptarët më mirë është të egzistojë Maqedonia e maqedonistëve, sesa probullgare apo proserbe.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

svecla pamjet rrahja

Sveçla publikon pamje kur dy shqiptarë u sulmuan nga serbët në veri

blinken

Situata në veri, Blinkeni tregon nëse do të ketë rritje të trupave në Bondsteel

albin-kurti-vjosa-osmani

Mediumi serb: Kush janë partnerët perëndimor që po i japin përkrahje Kurtit?

vucic vjosa osmani

Vjosa Osmani e refuzoi, Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

kurti-hovenier

Hovenier takohet me Kurtin: Po mendojmë si ta inkurajojmë Kosovën ta bëjë atë që duhet

kurti

​Kurti s’lëshon pe, nuk pranon që kryetarët t’i ushtrojnë detyrat në zyra paralele

arben-taravari-ali-ahmeti

Heqja e 20%, ASH dhe BDI në vija të kundërta

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

vosja osmani

Nis takimi Osmani-Scholz-Macron në Moldavi (FOTO)

INFO

NA NDIQ