Xhoshua në ring më 12 gusht, revansh ndaj boksierit britanik

Picture of INA
INA

04/07/2023

Boksieri britanik Entoni Xhoshua, ish-kampion bote në peshën e rëndë, do të duelojë më 12 gusht ndaj patriotit të tij Dillian Uajt. Palët kanë firmosur kontratat dhe sfida do të zhvillohet në stadiumin “O2 Arena” të Londrës.

Lajmin e konfirmoi Edi Hern, promotori i njohur i boksit e njëkohësisht menaxheri i Xhoshua-s. Kjo do të jetë sfida e dytë mes dy boksierëve, me Xhoshua-n, që ka fituar 8 vite më parë më nokaut teknik duelin e parë mes tyre, zhvilluar po në këtë stadium.

“Kontratat janë firmosur dhe tani do të zyrtarizojmë duelin. Do të jetë një përballje e madhe dhe boksierët do të dhurojnë spektakël në ring”, tha Edi Hern, që konfirmoi sfidën e madhe.

Interesant fakti se të dy boksierët kanë dueluar për herë të fundit ndaj të njëjtin rival: Xhermejn Frenklin. Xhoshua (25 fitore e 3 humbje) e mposhti më 1 prill të këtij viti. Ndërsa Uajt (29 fitore e 3 humbje) e ka mundur në nëntor të vitit të kaluar.

TË FUNDIT
2 orë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
3 orë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”
3 orë
Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët
3 orë
klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025
1 ditë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
1 ditë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
1 ditë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
1 ditë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
3 orë
klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025
3 orë
Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët
3 orë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”
2 orë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
1 ditë
Shkëndija eliminohet nga Conference League!

LEXO MË SHUMË

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

INFO

NA NDIQ