Xhudo: Kosova do të jetë nikoqir i Kampionatit Evropian

INA
INA

24 Maj, 2023

Zyrtarisht është nënshkruar marrëveshja për organizimin e ngjarjes më të madhe sportive që pritet të mbahet në Prishtinë, në muajin dhjetor.

Lajmi u bë i ditur nga trajneri Driton Kuka.

“Elita e xhudos Evropiane vjen në Kosovë në garën më të madhe Sportive të mbajtur deri tash! Kjo garë është në pjesë e Projektit “ Kosova – Judo Nation “, tha Kuka.

Marrëveshja u nënshkrua nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Hajrulla Çeku, kryetari i Federatës Evropiane Laslo Thot dhe nënkryetari Hrvoje Lindi si dhe kryetari i Federatës së Xhudos të Kosovës, Agron Kuka.

Ky kampionat do të jetë për të rritur në kategorinë -57 kilogramë dhe -73 kilogramë

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

benzema

Zgjodhi Arabinë Saudite, Benzema tregon motivet: Unë jam mysliman dhe jam në vendin tim

Van de Beek

Van de Beek: Është koha që të largohem

dybala

Dybala mbetet te Roma

palmeira

Futbollisti i West Ham u bë lojtari i parë që fitoi të gjitha kompeticionet e UEFA-s

liverpool

Liverpooli zyrtarizon Mac Allisterin

mesi messi mls inter miami

Flet Messi: Ja pse nuk u ktheva te Barça

inter fiorentina

Dy finale të humbura, Italiano: E dhimbshme! Shoh djemtë dhe vuaj

Anceloti

“Mungesë respekti”, Ancelotti godet Cardinale-n: I destinuar të dështojë

mesi messi mls inter miami

Jo vetëm Messi, Inter Miami kërkon transferimin e tre shokëve të tij

INFO

NA NDIQ