Yakin zemërohet nga deklaratat e Xhakës: Do të diskutoj privatisht me të

ina-online
ina-online

10 Shtator, 2023

Yakin zemërohet nga deklaratat e Xhakës: Do të diskutoj privatisht me të

Kosova ka arritur një barazim të madh ndaj Zvicrës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” përfundoi me rezultatin 2:2.

Pas ndeshjes, Granit Xhaka u shpreh shumë i pakënaqur me lojën dhe stërvitjen e skuadrës javën e fundit.

Me deklaratat e tij, ai indirekt sulmoi trajnerin Murat Yakin, i cili ishte zemëruar me këto deklarata.

“U stërvitëm si zakonisht, gjithçka ishte nën kontroll. Sigurisht që nuk mundëm të zbatonim gjithçka që kishim planifikuar. Por aty ka edhe një kundërshtar. Nuk mund të supozojmë se thjesht do të marshojmë përmes këtij grupi”, tha fillimisht Yakin.

Është e qartë: Yakin nuk është aspak i lumtur për fjalët e Xhakës. Dhe thotë: “Do të diskutoj privatisht me Granitin se cila është ideja pas deklaratave të tij”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

arsenal

Liverpooli, City, Arsenali e Chelsea luajnë sot në Carabao Cup

Ylber Ramadani

“Një regjisor i bukur dhe i pastër”, ja nota e Ramadanit pas ndeshjes me Juventusin

Armando Duka

Armand Duka flet pas zgjedhjes zv.president i UEFA-s

vedat-muriqi

VIDEO / “Pirati” Muriqi, me gol dhe asist ndaj Barcelonës

xavi cavi

Çavi flet pas barazimit me Majorkën e Muriqit: Kemi bërë shumë gabime

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

INFO

NA NDIQ