Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

ina-online
ina-online

03/03/2024

Klubet e mëdha janë gati të shkëpusin nga Serie A gjatë verës disa nga yjet kryesore, ku për ta do të ketë oferta të mëdha, ndoshta edhe të pa rezistueshme.

Serie A pritet të luajë një rol të rëndësishëm në afatin kalimtar të verës, me një numër të madh lojtarësh kryesorë që do të donin të tregonin veten në kampionate më të forta.

Në krye të kësaj liste janë Lautaro Martinez i Interit, Victor Osimhen i Napolit dhe Rafael Leao i Milanit.

Kylian Mbappe do të largohet nga Paris Saint-Germain, të cilët po kërkojnë zëvendësues të mundshëm jashtë vendit, duke përfshirë edhe Italinë.

Të tre lojtarët e lartcekur janë nën llupën e PSG-së, por edhe klubet e Ligës Premier gjithashtu janë të interesuar të shtojnë në skuadrat e tyre këta yje të Serie A, ku madje janë gati të ofrojë kontrata shumë fitimprurëse.

Eksperti i transferimeve, Matteo Moretto, në një intervistë për Caught Offside, ka thënë se përveç emrave të lartë cekur që janë sulmues, interesim të madh ka edhe për Theo Hernandezin e Milanit dhe Nicolo Barellan e Interit.

Bayern Munich po vëzhgon nga afër Hernandez, dhe duan të bëjnë një lëvizje këtë verë.

Sa i përket Barellas, shumë klube të Ligës Premier po ndjekin yllin e Interit që përpara afatit kalimtar të verës, por për momentin mesfushori italian dëshiron të qëndrojë me Nerazzurrët, me të cilët po kalon një periudhë të shkëlqyer.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ