Yjet që mund të transferohen falas këtë verë

0

Ka disa ditë që skuadrat e Evropës janë duke u shfaqur shumë aktive në tregun e transferimeve.
Këto skuadra, janë duke u përpjekur për të sjellë lojtarë dhe për të mbuluar ato hapësira që nuk kanë qenë të mbuluara në sezonin paraprak.

Më aktive deri më tani është treguar Real Madrid, që ka sjellë disa lojtarë.

Por, në tregun e transferimeve, ka edhe shumë lojtarë të mëdhenj që janë pa kontratë dhe që mund të transferohen falas.

Gianluigi Buffon, Antonio Valencia, Gary Cahill, Diego Godin, Alberto Moreno, Hector Perrera, Adrien Rabiot, Anderr Herrera, Juan Mata, Yacine Brahimi dhe Mario Balotelli, janë lojtarët që mund të transferohen falas.