Ylber Ramadani ëndërron një grup të veçantë ‘shqiptarësh’ në Evropian

ina-online
ina-online

02/12/2023

Ylber Ramadani ka një dëshirë të madhe për shortin e grupeve të Euro 2024 që do të hidhet nesër.

Mesfushori i Kombëtares ëndërron një 4-she ‘shqiptarësh’ me Shqipërinë, Italinë, Gjermaninë dhe Zvicrën.

Një grup i tillë do të bëjë ‘bashkë’ shqiptarët duke marrë parasysh faktin që në këto 3 vende ka numër të madh të shqiptarëve.

Në konferencën përpara ndeshjes Lecce – Bologna që do të luhet të dielën, Ramadani ka folur ndër të tjera edhe për kualifikimin e Kombëtares shqiptare në Europianin e Gjermanisë.

Çfarë shpresoni për shortin e EURO 2024?

“Do të doja një grup Itali-Gjermani-Zvicër-Shqipëri. Të shohim nesër. Është kualifikimi i dytë në historinë tonë, një mundësi e madhe. Kemi një ekip vërtet të fortë, 7-8 prej tyre luajnë në Serie A. Është një ëndërr për mua, që i vogël e kam dashur këtë.”

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ