Yll Limani feston sot ditëlindjen, kaq vite mbush ai

Sot, artisti shqiptar Yll Limani feston ditëlindjen e tij të 28-të.

Karrierën muzikore këngëtari e filloi me pjesëmarrjen në “The Voice of Albania” në vitin 2011, duke prekur gjysmë-finalen e këtij spektakli.

E duke vazhduar më pas me projekte të shumta muzikore.

Disa këngë solo e disa bashkëpunime kanë bërë që Ylli të jetë njëri nga këngëtarët më të pëlqyer nga publiku.

Rikujtojmë se Limani ka qenë një nga emrat më të zëshëm gjatë këtij viti shkak i këngëve të reja dhe jo vetëm.