Ylli Bilalli dhe Besart Mehmeti kualifikohen për kampionatin evropian

INA
INA

11/11/2023

Ylli Bilalli dhe Besart Mehmeti nga Klubi i Karatesë “Bashkimi” në Kumanovë, sot u kualifikuan për kampionatin evropian, njofton agjencia e lajmeve INA.

Trajneri i Klubit, Mursel Misini shprehet tejet i kënaqur me këtë rezultat, me shpresën se do sjellin medalje të arta nga ky kompeticion ndërkombëtar me rëndësi të madhe. “Puna jonë e palodhshme i dha frytet e saj. Tani na mbeten përgatitjet intensive për në evropian”, deklaroi Misini. Besarti dhe Ylli deri më tani janë dëshmuar me rezultate në garat vendore dhe ndërkombëtare.( INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ