Ylli Bilalli, gjeniu i Karatesë

Picture of INA
INA

08/11/2023

Në gara, Ylli Bilallin e karakterizon një kulturë e lartë sportive, disiplinë, por edhe lëvizje të shpejta dhe gjeniale, përmes të cilave arrin t’i sfidoj edhe karateistët më të mirë në rajon dhe më gjërë

Ylli Bilalli ka vite që ushtron në Klubin e Karatesë “Bashkimi2002”, në Kumanovë.

Ndonëse në moshë të re, ai ka rënditur suksese të shumta dhe medalje të arta në garat vendore dhe ndërkombëtare.

Vite më parë ai ka marrë pjesë në kampionatin evropian në Tampere të Finlandës, duke arritur vendin e pestë më sportistët më të mirë të Evropës, rezultat që i mundësoi bursë nga Federata e Karatesë së Maqedonisë.

Në gara Yllin e karakterizon një kulturë e lartë sportive, disiplinë, por edhe lëvizje të shpejta dhe gjeniale, përmes të cilave arrin t’i sfidoj edhe karateistët më të mirë në rajon dhe më gjerë. Lëvizjet e tij me duar dhe me këmbë janë të shpejta, sakta, mjeshtërore dhe gjithmon nxjerrin pikë për fitore bindëse.

Kjo paraqitje atij i mundësoi rezultate të shkëlqyera edhe në garat botërore në Tunizi.

Gjatë vikendit, Ylli do të ndeshet në play off, në kampionatin shtetëror të Maqedonisë. Fitorja në këtë kompeticion do t’i mundësojë pjesëmarrje në garat evropiane.

Ndërkaq, ai, gjatë këtij muaji do të marrë pjesë në garat ballkanike që do mbahen në Slloveni. (INA)

TË FUNDIT
1 orë
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
10 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
10 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
11 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
11 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

ME TE LEXUARA

17 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
10 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
17 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
10 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 ditë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
16 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
1 orë
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
1 ditë
EURO 2024/ Shqipëri – Itali, si priten të rreshtohen skuadrat

LEXO MË SHUMË

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

INFO

NA NDIQ