Ylli i City-t, gati të bëjë sakrificën e madhe për Barcelonën

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/04/2023

Mbrojtësi i Manchester City-t, Aymeric Laporte është i pakënaqur me rolin e tij në Eastlands aktualisht dhe po kërkon të ndërrojë këtë verë.

Duket se ai po planifikon një rikthim në futbollin spanjoll.

Laporte nuk është më zgjedhja e parë për Pep Guardiola-n dhe për këtë arsye është i gatshëm të largohet. Ishte përfolur se ish-skuadra e tij Athletic Bilbao është e interesuar të bëjë një përpjekje financiare për ta rikthyer atë.

Megjithatë, Relevo nën të ditur se vetë Laporte dëshiron t’i bashkohet Barcelona-s këtë verë. Ai fiton rreth 6.5 milionë euro në Manchester City, por është i gatshëm ta ulë këtë shifër për të shkuar te Barcelona.

Qendërmbrojtësi ka të njëjtin menaxher me Xavi Hernandez (Arturo Canales) dhe shpreson se kjo gjë mund të funksionojë në favor të tij dhe ta ndihmojë të zbarkojë në Camp Nou.

Aktualisht Barcelona ka katër qendërmbrojtës, dhe pritet të marrë edhe Inigo Martinez këtë verë me kosto zero, por kampi i Laporte-s beson se ata do të jenë të hapur për të shitur edhe Andreas Christensen, prandaj Laporte mund të jetë i nevojshëm.

TË FUNDIT
2 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
4 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
4 orë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin
6 orë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga
6 orë
Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Sllovenia pëson gol në fund, sërish merr një pikë
7 orë
“AS” paralajmëron: Daku nuk do të luaj ndaj Spanjës
2 ditë
UEFA përjashton nga Europiani gazetarin kosovar, pas gjesteve nacionaliste...
1 ditë
“Shqipëria po thyen çdo parashikim”, Mourinho ngre në qiell kuqezinjtë: Na kishte munguar diçka e tillë, jeni kulmi i futbollit
7 orë
E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva
1 ditë
Federata Serbe e Futbollit “kërcënon” UEFA-n: Dënojeni Shqipërinë dhe Kroacinë ose tërhiqemi nga Evropiani
24 orë
Daku kërkon falje publike: Falja është burrërore, e bëra në afekt

LEXO MË SHUMË

IMG_3458

Austria merr 3 pikë e para në “Euro 2024”, Polonia e vogël pa Lewandowskin…

IMG_3457

Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024

kombetarja

E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin

Jasir Asani

Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

xhaka zvicer

Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

uk lushi

Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët

arber hoxha

Mori duartrokitjet e të gjithëve, Arbër Hoxha: Besojmë te fitorja ndaj Spanjës

Spanja Luis De La Fuente

E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva

Mirlind Daku

“AS” paralajmëron: Daku nuk do të luaj ndaj Spanjës

INFO

NA NDIQ