Ylli i madh këmbëngulë për largim nga Bayerni

INA
INA

31 Maj, 2023

Mbrojtësi i krahut, Benjamin Pavard, është i vendosur të largohet nga skuadra e Bayern Munichut gjatë kësaj vere.

“Bild” ka raportuar të martën se Pavard tashmë ka kërkuar largimin nga klubi gjerman dhe është në pritje të ofertave të skuadrave tjera.

Mësohet se Pavard e ka deponuar kërkesën për largim pak ditë pasi e fitoi titullin e kampionit të Gjermanisë me Bayernin pasi po dëshiron që karrierën ta vazhdojë diku tjetër.

Te Bayerni thuhet se kanë aprovuar kërkesën e francezit dhe për ta lënë të lirë 27-vjeçarin këtë verë po kërkojnë rreth 30 milionë euro.

Në edicionin e fundit Pavard kontribuoi me 7 gola e 1 asistim në të gjitha garat, ndërsa me Bayernin ka kontratë deri në vitin e ardhshëm.

Ai është pjesë e klubit bavarez prej vitit 2019, kur iu bashkua nga Stuttgarti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

INFO

NA NDIQ