Ylli Morina, gjeniu i matematikës nga Shkupi që po ndihmon studentët nga e gjithë bota (Video)

INA
INA

17 Gusht, 2023

Ylli Morina është një djal i ri nga Shkupi, i cili po habitë arsimtarët por edhe kolegët e tij me njohuritë nga matematika.

13 vjeçari nga Shkupi është i jashtëzakonshëm në zgjidhjen e ekuacioneve matematikore, sa që po i ndihmon edhe studentët nga Maqedonia, rajoni, por edhe deri në Afrikë.

Ai ka hapur një kanal në Jutube, ku deri më tani ka publikuar mbi 300 detyra të zgjidhura me saktësi.

“Ka shumë studentë të arkitekturës, ekonomisë dhe drejtimeve tjera që më kërkojnë ndihmë. Studentët që i kam përgatitur për provime jetojnë në vende të ndryshme. Disa janë nga Kosova, Maqedonia, Afrika dhe shumë vende tjera”, shprehet Ylli.

Për përgatitjen e studentëve, ai nuk merr asnjëherë pagesë. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

Onkologija Onkologjia shkup

Miratohet përbërja e Komisionit Anketues në Kuvend për skandalin në onkologji

orhan murtezani

Murtezani: Pse Krenar Lloga dhe Aleanca vazhdojnë të qëndrojnë si dekor në Qeveri?

nxenesit idrizove shkolla

S’ka zgjidhje për nxënësit shqiptarë të Idrizovës, Stefkovski nuk lëshon pe

driton kuci jusuf zejneli

Rektori i UT-së, Jusuf Zejneli e priti në takim ambasadorin e RMV-së në Norvegji, Driton Kuçi – Shqip

vmro

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni shitet qumësht ”kancerogjen”?!

fadil zendeli

Opozita shqiptare kërkon vend në KSHZ/Zendeli: Taravari blen kohë, tërheqë vëmendjen nga dështimet në qeverisje

derivate nafta dizeli benzin

Bie çmimi i benzinës në Maqedoni

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Do të prodhojmë rrymë elektrike dhe për rajonin

INFO

NA NDIQ