Zaev po rrezitet në Ohër/FOTO

0

Kryeministri Zoran Zaev po vijon pushimet në Ohër. Atij i është bashkëngjitur edhe ministri i jashtëm Nikolla Dimitrov. Ata përmes një fotoje të publikuar në facebook, ka shkruar një porosi: “Work hard, play hard”. Zaev po kalon pushimet në Ohër, i shoqëruar çdo ditë nga bashkëpunëtor të tij, të cilët gjejnë kohë të shkurtër për tia prishur rehatinë kryeministrit dhe familjes së tij.

Zaev viteve të kaluara ka preferuar të kalojë pushimet në Greqi, ku ka edhe vilën e tij familjare, por sivjet ka vendosur për një pushim të shkurtër në Ohër, për shkak të aktiviteteve intensive për referendumin për emrin.