Zamira Kita flet për babain dhe vëllain e Luizit në film

Picture of INA
INA

03/07/2023

Ashtu siç tashmë e kemi mësuar, në kastin e yjeve të filmit “Në kuadër të dashurisë” bën pjesë dhe aktorja e mirënjohur Zamira Kita.

Në një intervistë të dhënë së fundmi për emisionin “Merre me Long Show” në Top Albania Radio, Zamira ka dhënë disa detaje ekskluzive nga xhirimet e filmit, por dhe ndërveprimin me personazhet e tjerë…

“Sapo kam mbaruar grimin dhe jam gati të hyj në sallë të xhiroj sepse për fatin e mirë jemi në teatër sot. Publiku e ka mbushur sallën, janë të gjithë figurantët pjesë e publikut që do të ndjekin shfaqjen e teatrit, ku vijnë dhe personazhet e familjes sime, vajzat e mia që luhen nga Olta Gixhari dhe Sara Hoxha, burri im i dashur që luhet nga Ndriçim Xhepa. Është një kast shumë i mirë, për mua është një kënaqësi. Kam dhe krushkun, Luan Jaha, që është babai i dhëndrrit, Luizit. Është pastaj dhe Ylber Bardhi, që për mua është qershia mbi tortë, është vëllai i dhëndrrit. Është atmosferë shumë e bukur, ka shumë humor. Filmi është një kino-komedi që është shkruar nga Koloreto Cukali që po bën dhe regjinë. Jemi lodhur të them të drejtën, po xhirojmë deri në 5 të mëngjesit sa ndonjëherë nuk arrijnë skenat të mbarohen sepse del drita”, tha Zamira.

Po për sa i përket aktorit kryesor, Luizit?

“Është shumë interesant. Është i panjohur si aktor por në fakt është një aktor shumë i këndshëm, ka shumë organicitet në lojën e tij, është shumë i natyrshëm, i këndshëm. Ndonjëherë nuk e punojmë shumë skenarin, por ai me një të hedhur syrit në letër, me një lexim apo kalim teksti, ai është në xhirim i paparë, ecën shumë mirë. Ndonjëherë të vë në siklet kur ne nuk i mbajmë mend, apo gabojmë nga lodhja dhe ngarkesa e madhe, por është aktor shumë i mirë përveç se është i këndshëm. Është shumë i dashur”, tregon aktorja.

Zamira ka vijuar duke treguar për filmin se: “Filmi është shumë i bukur, ka rëndësinë e vet që unë ia kam kushtuar siç duhet…”

TË FUNDIT
7 orë
“Ngele duke NXJERR gj*ks e b… jashtë”, Olta Gixhari me FOTO provokuese, fansat vërshohen me kritika!
7 orë
Pas konfliktit mes Arta Kabashit dhe Bardhit, reagon ashpër e motra (FOTO)
7 orë
Luiz Ejlli reagon për vdekjen e Faton Hajrizit: Hero duhet t’i themi
8 orë
Mikeshë të vërtetë Erjolën apo Ledjonën? Juli thotë emrin e…
1 ditë
Egla: Nuk e meritova Bigun, por ja pse e fitova...

ME TE LEXUARA

8 orë
Mikeshë të vërtetë Erjolën apo Ledjonën? Juli thotë emrin e…
7 orë
Luiz Ejlli reagon për vdekjen e Faton Hajrizit: Hero duhet t’i themi
7 orë
Pas konfliktit mes Arta Kabashit dhe Bardhit, reagon ashpër e motra (FOTO)
7 orë
“Ngele duke NXJERR gj*ks e b… jashtë”, Olta Gixhari me FOTO provokuese, fansat vërshohen me kritika!
1 ditë
Habit Jul Deda: Më ka marrë malli për Romeon!
1 ditë
Aksidentoi për vdekje motër e vëlla në Kroaci, Apeli merr vendimin për modelen shqiptare
1 ditë
Hatërmbetje me Orin dhe Arbrin? Ish-banori i BBV3 ka dy fjalë edhe për Meritonin
1 ditë
Egla: Nuk e meritova Bigun, por ja pse e fitova...

LEXO MË SHUMË

Olta

“Ngele duke NXJERR gj*ks e b… jashtë”, Olta Gixhari me FOTO provokuese, fansat vërshohen me kritika!

motrat kabashi arta dhe ana

Pas konfliktit mes Arta Kabashit dhe Bardhit, reagon ashpër e motra (FOTO)

luiz ejlli

Luiz Ejlli reagon për vdekjen e Faton Hajrizit: Hero duhet t’i themi

julian deda erjola lediona

Mikeshë të vërtetë Erjolën apo Ledjonën? Juli thotë emrin e…

Egla Big brother

Egla: Nuk e meritova Bigun, por ja pse e fitova…

bigbrother

Hatërmbetje me Orin dhe Arbrin? Ish-banori i BBV3 ka dy fjalë edhe për Meritonin

klevisa

Aksidentoi për vdekje motër e vëlla në Kroaci, Apeli merr vendimin për modelen shqiptare

julian deda

Habit Jul Deda: Më ka marrë malli për Romeon!

BEBE Rexha

Bebe Rexha nga Amerika vjen në Dibër: Kemi syneti!

INFO

NA NDIQ