Zana Avdiu: Me ligjin e ri, femrat mund të bëhen nëna edhe pa burra

INA
INA

12/01/2024

Aktivistja dhe analistja Zana Avdiu në një postim të saj në Facebook ka deklaruar se tani me një ligj të ri, femrat mund të bëhen nëna edhe pa qenë të martuara. Madje thotë pa pasur nevojë për një burrë.

Kjo sipas saj, vajzat mund ta bëjnë këtë me fertilizim të asistuar-IVF.

Ky opinion i saj ka nxitur shumë reagime në rrjetet sociale dhe komentet ndaj saj.

Postimi i plotë:

“Vajzat mbi 18 vjet, mund te bejne fertelizimin te asistuar – IVF.

Pra, ato mund te behen nena nese duan, edhe pa qene te martuara, dhe te krijojne femilje te vetme- pa burra (bashkeshort).

Kjo parashihet te perfshihet ne ligjin e ri, per shendetin riprodhues.

Urime!”, ka shkruar ajo.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kiara luizii

Luizi bën dhuratë një makinë Kiarës (video)

julian deda

‘Kur t’iu shoh duke u puthur’/ Juli zbulon çiftin e radhës që do krijohet në BBV3

labinot gashi labi

Labinot Gashi përfundon rrugëtimin në KTV, del me deklaratë

sara silvi

Tha se kanë patur lidhje/ Dalin fotot e Sarës me banorin e ri (FOTO)

ZHAKU

“Kam tradhtuar”, Zhaklin Lekatari tregon pse e bëri

sara silvi

“Mos na bëhet xheloz Bardhi” – Sara përqafohet me ishi-n e saj

shkurte-fejza-600x360 (1)

Burri i Shkurte Fejzës: Shpëtova pa pasoja të rënda, gruaja dhe fëmijët e mi kanë përjetuar skena të dhimbshme

arta kabashi

Pas daljes nga Big Brother VIP 3, Arta Kabashi reagon për herë të parë

gazi juli

Kush mund të largohet sonte nga Big Brother VIP Albania, këta banorë shihen si më të rrezikuar (FOTO)

INFO

NA NDIQ