Zana Avdiu: Me ligjin e ri, femrat mund të bëhen nëna edhe pa burra

INA
INA

11/01/2024

Aktivistja dhe analistja Zana Avdiu në një postim të saj në Facebook ka deklaruar se tani me një ligj të ri, femrat mund të bëhen nëna edhe pa qenë të martuara. Madje thotë pa pasur nevojë për një burrë.

Kjo sipas saj, vajzat mund ta bëjnë këtë me fertilizim të asistuar-IVF.

Ky opinion i saj ka nxitur shumë reagime në rrjetet sociale dhe komentet ndaj saj.

Postimi i plotë:

Vajzat mbi 18 vjet, mund te bejne fertelizimin te asistuar – IVF.

Pra, ato mund te behen nena nese duan, edhe pa qene te martuara, dhe te krijojne femilje te vetme- pa burra (bashkeshort).

Kjo parashihet te perfshihet ne ligjin e ri, per shendetin riprodhues.

Urime!

https://www.facebook.com/zana.avdiu/posts/10232045700473654?ref=embed_post

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shaip kamberi vucic

Kamberi publikon listën e kërkesave që ia dorëzoi Vuçiqit

Hovenier

Hovenier: Marrëveshja e Ohrit mbetet ligjërisht obligative.

Liridona ademaj

Pas kthimit në rigjykim të rastit të Marigona Osmanit, reagon vëllai i Liridona Ademajt

radoicic radojcic spiric

VIDEO: Radoiçiq grushton ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës së Veriut

Oleksiy Goncharenko

Deputeti ukrainas porosi për Kosovën: Armatosuni, askush nuk ju mbron!

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Njëri 6 muaj burgim, tjetri 6 mijë euro gjobë – dënohen dy serbët për sulm ndaj KFOR-it në veri

bislimi-petkovic-lajcak

Nis takimi trepalësh në Bruksel për çështjen e dinarit serb

arbana xharra enes goga

Gazetarja Arbana Xharra fiton betejën ligjore kundër Kryeimamit Enes Goga, ky është vendimi

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Anulohet seanca e sotme ndaj ish-krerëve të UÇK-së

INFO

NA NDIQ