Zana Avdiu i reagon hoxhës nga Prizreni: Kjo shoqni ka shku për lesh!

ina-online
ina-online

11 Gusht, 2023

Sot në Prizren, pas namazit të xhumasë, është ftuar një protestë kundër DokuFestit.

Thirrjes për protestë i ka bërë jehonë Besim Berisha, kryetar i BIK-ut në Prizren.

Në lidhje me këtë protestë, ka reaguar edhe analistja dhe aktivistja Zana Avdiu.

Ajo ka shkruar se të gjithë energjinë shoqëria e fokuson në shtypjen e tjetrit.

“Nje hoxhe nga Prizreni paska thirre proteste kunder DokuFestit.

Me kane me thirre kunder dhunes, vrasjeve, kunder shtypjes e diskriminimit, ma mire ish kane.” – shkroi ajo.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Donika Gervalla

Gërvalla pas letrës së Radoiçiqit: Konfirmon që shteti serb është i përfshirë, të sanksionhet regjmimi Vuçiqit

john kirby xhon kirbi

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Publikohen pamje nga “kështjella” e Radojçiqit, shikoni pasurinë të Pablo Escobarit të Ballkanit! (VIDEO)

tome-gashi

Tomë Gashi zbulon se kush e bëri të famshëm Radojçiqin në Kosovë, ja kë përmend!

kurti vucic

Kurti: Vuçiq e Radojiçiq si Millosheviqi e Arkani, dëshirojnë ta kthejnë rajonin në vitet 90-ta

Canak

Çanak: Ja pse në Banjskë dështoi skenari sipas yrnekut të viteve ‘90′

Ganimete Musliu Ganja

Ganja kërkon mobilizimin e deputetëve: Mos t’i lejojmë deputetët e Listës Serbe të futen në Kuvendin e Kosovës

Shaip Kamberi

Shaip Kamberi: Lëvizja e tankeve serbe në Luginë provokuese, qytetarët në frikë

KFOR KS

NATO-ja miraton forca shtesë për shkak të tensioneve në veri të Kosovës

INFO

NA NDIQ