Zbardhen gjashtë vjedhje të rënda në Manastir, arrestohen katër persona

INA
INA

20/10/2023

MPB Maqedoni informon se më datë 19.10.2023, në fshatin Mogillë, Manastir, nga ana e punonjësve policorë të policisë kriminale në SPB Manastir, kanë arrestuar B.B.(50), G.P.(40), T.I.(48) dhe R.O.(34), të gjithë nga fshati Mogillë, me dyshimin se ka kryer gjashtë vepra penale “vjedhje të rëndë”.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesat e tyre, të kryera me urdhër të gjykatës, janë gjetur dhe sekuestruar disa sende, të cilat dyshohet se janë nga vjedhjet e kryera në një kombinat bujqësor në fshatin Radobor të Komunës së Mogillës.

“Ajo që është gjetur i është kthyer pronarit, ndërsa personat janë ndaluar në Stacionin Policor Manastir. Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngrihet kallëzim penal përkatës”, thonë nga MPB Maqedoni.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

oliver spasovski

Arma e lidhur me vrasjen e dyfishtë është e në ekspertizë, ndarja e më shumë informatave nuk është e mirë për hetimin, thotë Spasovski

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

Naim Murseli Liridon

Dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit: 30 ditë paraburgim për të arrestuarin e katërt për rastin e Liridona Ademajt

granit plavaa

Sulmohet në burg vrasësi i Liridona Ademajt, ka tentuar dhe vetëvrasjen

radojcic milan

Ngrihet alarmi pas urdhërarrestit ndaj Radoiçiqit/ Ky mund të jetë plani i Serbisë!

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

oliver spasovski

Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

aksident kosove

14 automjete të përfshira në aksidentin në Fushë Kosovë, ka edhe të lënduar

INFO

NA NDIQ