“Zbardhet” Kukësi, dëbora arrin trashësinë 20 cm, vështirë qarkullimi i automjeteve

Picture of INA
INA

25/11/2023

Kukësi është përfshirë këtë mëngjes nga reshje të dendura bore.Bora ka zbardhur të gjitha njësitë administrative, duke krijuar shtresa akulli në rrugë e për pasoj janë shfaqur edhe vështirësi në qarkullimin e automjeteve.

Lëvizja e automjeteve po bëhet me zinxhirë dhe goma dimërore në rrugët si Kukës-Peshkopi, Kukës-Shishtavec apo Krumë-Kam-Tropojë.

Trashësia e borës në pikat më të larta të këtyre rrugëve i ka kaluar 20 cm, ndërsa firmat kontraktuese po bëjnë pastrimin e borës.

Deri më tani nuk raportohet për bllokim të rrugëve apo fshatrave, ndonëse dendësia e borës është e lartë.

TË FUNDIT
2 orë
Prezantohet logoja për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës
3 orë
Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat
4 orë
Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë
16 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
17 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Memeti do të tërhiqet nga Këshilli i Prokurorëve, lajmërohet se nuk do shkoj në mbledhje
3 orë
Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat
23 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
2 orë
Prezantohet logoja për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës
23 orë
Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë
22 orë
Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale
20 orë
Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet

LEXO MË SHUMË

llogo 25 vjetori kosove

Prezantohet logoja për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

pasaporta-gjermane

Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!

cezme-uji

Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet

INFO

NA NDIQ