Zbulohen 9 emigrantë nga Sirija në afërsi të Kumanovës

INA
INA

02/08/2023

Siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme sot në ora 5:00 në fshatin Tërnovec të Kratovës, policët kanë arrestuar H.D (19) nga Velesi për shkak të dyshimeve për tregti me emigrantë.

“Më 01.08.2023 në autostradën Kumanovë – Tabanc zyrtarët policorë kanë vërejtur automjet “Mercedes ML 320″ me tabela të Velesit që ka qenë i ndaluar. Automjeti kishte dalë nga autostada, ndërsa shoferi dhe migrantët në arrati”, thuhet në raportin policor.

Ata shtojnë se pas ndërmarrjes së masave nga ana e policisë, janë zbuluar 9 emigrantë nga Sirija të cilët janë dërguar në Qendrën Transitore në Tabanoc.

“Pas ndërmarrjes së aktiviteteve shtesë është gjetur H.P i cili ka transportuar emigrantët me automjetin. Pas dokumentimit të rastit, ndaj tij do të parashtrohet kallëzim penal”, thuhet në njoftimin e policisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ